BAŞKAN'IN MESAJI

Yönetim Kurulu Başkanı | Muhittin BAL

1958 yılında Diyarbakır'da doğdu. Yüksek öğrenimini 1980 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ve 1983 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde tamamladı. Üniversite hayıtı ile aynı döneme denk gelen ve 2,5 yıl süren (Eskişehir ve Konya) memuriyet hayatından sonra, askerlik görevini yedek subay olarak Ankara'da yerine getirmiştir. 1983 yılında Diyarbakır ticaret borsasında küçük ölçekli bir hırdavat dükkanı ile iş hayatına atılmış oldu.

Takip eden yıllar içerisinde, daha sonra sektöründe Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizin tüm illerine hitap eden, GÜMPA Ticaret adında endüstriyel yapı marketini kurdu. Ardından, yap-sat, taahhüt projeleri ve özellikle restorasyon alanında faaliyet gösteren AVRASYA 2000 İnşaat'ı kurarak, gurubun önemli şirketlerinden biri haline getirmiştir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nin sanayileşmesi ve kalkınması çerçevesinde, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan toplam 57.000 m2'lik arsa alanına sahip iki ayrı fabrika ile üretim alanında yatırımlarına başlamıştır. Bunların ilki olan ÖZ DİCLE Yapı Kimyasalları A.Ş. ile 2.500 m2 kapalı alanda seramik, fayans ve mermer yapıştırıcıları ile derz dolgu malzemeleri üretimi yapmaktadır. Bir diğer sanayi üretim tesisi olan DİCLE MADENCİLİK A.Ş. ile de 4.500 m2 lik kapalı alanda perlit, kalsit ile saten, sıva, kartonpiyer ve makine sıva alçı çeşitleri üretilmektedir.

Yöneticilerimiz ve şirketlerimiz, ticari faaliyet ve sorumlulukları'nın yanı sıra çeşitli sivil toplum örgütlerinde ve sosyal sorumluluk projelerinde de aktif olarak yer almaktadır. Bu kurumlardan bazılarını üyeliklerimiz bölümünden inceleyebilirsiniz.